Kontakt

601 530 542
601 230 532
info@maxidoor.pl

Drzwi MDF

Materiał, z jakiego wykonane są drzwi wpływa nie tylko na ich wygląd, ale i na cenę. Do jednych z najpopularniejszych należą drzwi MDF, czyli wykonane z płyty MDF (Medium Density Fibreboard), nieco mocniejszej wersji płyty wiórowej. To największy konkurent drwi dzrewnianych, choć podobnie jak drzwi wykonane z naturalnego surowca są one doskonałym sposobem na zachowanie w domu komfortu i poczucia bezpieczeństwa.

Płyta MDF, z której wykonane są drzwi posiada większą gęstość, wytwarzana jest również w wyższej temperaturze, co wpływa na jej właściwości. Jest odporna na uszkodzenia, ma bardzo wysoką izolację akustyczną.

Drzwi MDF – Warszawa

Drzwi MDF pokryte są powłoką – fornirem lub lakierem, co zapewnia im właściwy i elegancki wygląd. Fornir to cienkie płaty drewna, którymi pokrywa się meble oraz drzwi, zaś lakier to roztwór, który może nadać drzwiom dowolny kolor. Drzwi MDF najczęściej pokrywane są lakierem, który można swobodnie dopasować do panujących trendów, ale i do kolorystyki wnętrz, do jakich dopasowywane są drzwi.

Ponieważ płyta MDF charakteryzuje się wysoką gęstością, drzwi MDF są trwałe i odporne na uszkodzenia, co sprawia że są chętnie wybierane przez inwestorów. Dodatkowo posiadają doskonałe właściwości akustyczne, dzięki czemu chętnie wybierane są jako drzwi wewnętrze do sypialni, czy pokoju dziecka zwiększając komfort snu i wypoczynku.

Wyjątkowa odporność drzwi MDF

Odpowiednie wytworzenie płyt MDF sprawia, że drzwi MDF są również stosunkowo odporne na wilgoć, dlatego też z powodzeniem można je zastosować jako drzwi od łazienki, z zastosowaniem odpowiednich otworów wentylacyjnych.

Drzwi MDF to doskonała alternatywa dla klasycznych drzwi drewnianych – choć są nieco cięższe, posiadają podobne, a niekiedy nawet lepsze właściwości akustyczne i izolacyjne, co zwiększa ich konkurencyjność. Czy są lepsze niż drewniane? To zależy już od indywidualnych preferencji inwestorów – my możemy jedynie zapewnić, że jedne i drugie wykonujemy zgodnie z projektem. Zapraszamy również do zapoznania się z ofertą drzwi mahoniowych

drzwi-mdf